Részletesen bemutatom a program minél több funkcióját
Sokan kérték, hogy írjak egy cikket a JBakTaskman feladatkezelő programról, mert rengeteg funkciót kínál, és nem éppen egyszerű mindent megcsinálni. Igyekszek mindenre kitérni, ha valami kimarad, nyugodtan írjátok meg a hozzászólásoknál!
A JBakTaskmant feltétlenül automatikus indítással telepítsük fel! Erre a telepítés közben az "autostart" opcióval van lehetőségünk.
A JBakTaskMan felépítése:
A programablak félbe van vágva, a bal oldalon láthatóak az éppen futó alkalmazások, a jobb oldalt pedig az indítópult van, ahova tetszés szerint helyezhetünk ki programokat, amiket gyorsan elérhetünk a programból.
Menü gomb testreszabása
A JBakTaskman program segítségével lehetőségünk van a telefon középső gombjának (Menü) "viselkedésének" testreszabására.
A testreszabáshoz indítsuk el a JBakTaskmant, majd lépjünk a következő helyre:
Menü opció (vagy OK)--->Beállítások (9)--->Kulcs "Menu" beállítások (2)
A teljes rendszerben:
Menü gomb rövid megnyomásra:
- Rendszer menü (gyári beállítás)
- Programlista: az összes telepített alkalmazás kilistázása
- Fő ablak: A JBakTaskMan főablakának megjelenítése
- Asztal: Az aktuálisan beállított főképernyő megjelenítése
Menü gomb hosszú megnyomásra:
- Főablak: A JBakTaskMan főablakának megjelenítése
- Programlista: az összes telepített alkalmazás kilistázása
- Rendszerfeladatok: A gyári feladatkező behívása
Menü gomb nagyon hosszú megnyomása:
- Ne tegyen semmit
- Feladatok listájának görgetése: Az összes megnyitott alkalmazás átlápozása a Menü gombot nyomva tartva
A menü gombot viselkedését átszabhatjuk a JBakTaskman programban is, de ez számunkra nem túl fontos, az előbbiek alapján az is beállítható.
Programszabányok:
Továbbá lehetőségünk van arra, hogy egy-egy program működését is döntően befolyásoljunk. Minden programhoz egyenként hozzá tudunk adni szabályokat, amivel újszerű lehetőségek nyílnak meg.
Indítsuk el a szabállyal ellátni kívánt programot, majd háttérbe helyezve lépjünk be a JBakTaskMan programba. Válasszuk ki a futó programok között a kívánt programot, majd lépjünk a következő helyre:
Menü--->Programszabályok (4)
A sok beállítás között három fontosabb beállításra hívnám fel a figyelmet...
Feladat listában:
Beállíthatjuk, hogy az adott program miként tűnjön fel a futó feladatok között. Mindig megjelenjen, vagy sohasem, ha fut; vagy pedig rejtett alkalmazásként mutassa. Ha rejtett alkalmazássá tesszük, akkor csak abban az esetben látjuk, ha a program beállítása között engedélyeztük a rejtett alkalmazások mutatását (erről kicsit később).
Automatikus indítás:
Hozzáadhatunk az adott programhoz automatikus indítást is. Ilyenkor a kiválasztott feladat elindul a rendszer betöltésével.
Használati tipp: Ha a Bukest-féle KNBS2 ROM-ot használjuk, és telepítjük a gyári 3D Feladatkezelő alkalmazást, a következő képpen tudjuk elérni, hogy teljesen úgy működjön, mint ahogy gyárilag működnie kell.
Adjuk hozzá a 3D Feladatkezelő alkalmazáshoz az automatikus indítást, és állítsuk be, hogy a Menü gomb megnyomására a Rendszerfeladatok jöjjenek be. Így tökéletesen fog működni a 3D Feladatkezelő.
Leállítás, ha háttérbe tesz:
Biztos többen észrevettétek, tapasztaltátok már, hogy vannak bizonyos rendszeralkalmazások, amiket a rendszer nem zár be, és feleslegesen tovább futnak.
Ilyen például a Napló esete. Tegyük fel, van egy nem fogadott hívásunk. Ezt megnézzük, majd egyből hívjuk a telefonszámot. A hívás elindul, de a Napló továbbra is fut a háttérben, feleslegesen. Számos ilyen alkalmazás van rendszerszinten is.
Ez az opció erre kínál megoldást. Ha ezt az adott programnál kiválasztjuk, akkor ha háttérbe tesszük, vagy új folyamatot indítunk, bezáródik a már feleslegessé vált alkalmazás.
Így tisztán tudjuk tartani a futó alkalmazásainkat, és a RAM-mal is takarékoskodhatunk.
Indítópult
Az indítópulthoz nem csak alkalmazásokat adhatunk hozzá, hanem szinte bármit. Csak néhány lehetőség: telefonszám, E-mail, hivatkozás...
Hozzáadáshoz nyomjunk a Menü, majd az Indítópulthoz ad opcióra!
További beállítások
Természetesen még sok alapfeladat, illetve még bonyolultabb feladatok elvégzésére is lehetőségünk van. A programokról a Programinformáció menüpontban rengeteg adatot megtudhatunk, többek között az alkalmazások UID-ját is, ami sok modding főszereplője.
A JBakTaskMan letöltése: link
Remélem hasznosnak bizonyul az írásom!
Figyelem!
Vigyázzunk vele, hogy milyen programot záratunk be, ha háttérbe teszünk, illetve bootolás után.
A felelőtlen módosítás akár Hard Resethez is vezethet!
Gyakran előfordulhat, hogy újraindításhoz vezethet a módosítás!
Továbbá NE zárassuk be az Üzenetek alkalmazást sem, mert címzett kiválasztásnál új alkalmazás indul!
Tehát mindenki csak saját felelőségre próbálkozzon!!!