Végre elkészült és letölthető az új billentyűzet!
Hosszú, kb két hetes munka után végre elkészítettem a gyárival szinte teljesen azonos billentyűzetet a DayHand Input programhoz, így végre az összes külföldi firmwaren tudunk magyar karaktereket gépelni nagyon gyorsan.
Sőt, elkészítettem egy álló billentyűzetet is, melynek alapja a telefon gyári fekvő modú billentyűzete....Így a telefon egyik nagy hiányosságát is megoldottam... Lehet gépelni most már álló és fekvő módban is.
Az új billentyűzet segítségével az összes firmwaren könnyen gépelhetünk magyar karaktereket!
Hogyan épül fel a billentyűzet?
A billentyűzet négy "lapból" áll, csak úgy mint a gyári billentyűzet. Viszont a helyhiány miatt - ami főleg az álló módnál jelentkezik a telefon viszonylag kicsi szélessége miatt - a billentyűzet az angol gyári billentyűzeten alapul.
Fekvő billentyűzet |
Az ékezeteket az eddigi legkönnyebb módon tudjuk elérni. Nincs szükség semmilyen ékezetválasztó gombra - mint a gyárinál - hanem a kívánt karaktert kell elcsúsztatni a megfelelő irányba, hogy annak a karakter ékezetesét kapjuk.
Példa: "ő" betűhöz nyomjuk le az "o" betűt és csúsztassuk kicsit jobbra.
Természetesen tudunk nagybetűket, számokat és egyéb különleges karaktereket is gépelni, hasonlóan a gyári billentyűzethez. Mint már említettem a kis-és nagy betűs billentyűzet az angol gyári billentyűzeten alapul, de a két "karaktertábla" már a magyaron. Ennek oka az, hogy a magyar billentyűzeten több karakter található.
Nagybetűs billentyűzet |
Karaktertábla 1 |
Karaktertábla 2 |
Elkészült az álló billentyűzet is, és szintén elérhetőek vele a magyar ékezetek. Az álló billentyűzet az eredeti Samsung fekvőbillentyűzet, és a prototípusban található - sajnos a véglegesből szándékosan kihagyott - álló billentyűzet kombinációja. Az álló billentyűzet teljesen azonos a fekvő billentyűzet kiosztásaival, így akár a szöveg írása közben is áttérhetünk a másik tájolásba.
Álló billentyűzet |
Ezen kívül a billentyűzethez készítettem egy navigációs lapot is, amivel könnyedén tudjuk mozgatni a kurzort, beszúrni szóközt, vagy éppen törölni a tartalmat. Természetesen ez is elérhető fekvő és álló módban is.
Navigációs billentyűk fekvő tájolásnál |
Mivel a billentyűzet tartalmaz egy álló billentyűzetet is, úgy éreztem, csinálok belőle egy angol kiosztást is, hogy minél több embernek tudjak örömet szerezni (remélem). Ez majdnem teljes egyészében azonos a magyarral, csak itt hiányoznak az ékezetek, és a két "karaktertábla" angol alappal rendelkezik.
Nagy szívfájdalmam, hogy a DayHand Input nem képes normálisan kezelni az ékezeteket tartalmazó szótárakat. Egy körülbelül 30 ezer szavas szótárt készítettem el, de a program sajnos nem tudja használni, így inkább bosszantó lett, mint hasznos. Ezért eltávolítottam.
Helyette egy angol szótár van benne, amit ki lehet kapcsolni.
FRISSÍTVE
Két bugot találtunk a billentyűzetben. A szótár szavai eltakarták az állóbillentyűzet felső sorát, és a magyar nagybetűs billentyűzeten egy kis kavarodás volt. Ezeket kijavítottam, remélem gond már nem lesz. A program verziószáma 1.00-ról 1.02-re változott.
Ezenkívül több gond volt a szignózatlan verzió miatt, így elláttam szignófájljal is, amit letölthettek az alábbiakban. Fontos, hogy a szignós verzió települését nem tudtam teszteni, mert HX 2.0-ás ROM-om van.
A billentyűzet letöltése:
DayHand Input by muveszur 1.02 szignózatlan: link
DayHand Input by muveszur 1.02 szignózott: link
A billentyűzet telepítése:
- Töltsd le a fenti fájlt, majd telepítsd fel a telefonodra!
Előfordulhat, hogy a telepítés nem jár sikerrel, mert "Bepített összetevő" (Built-in Component) hibaüzenettel leáll. Vedd ki a Chinese pack elől a pipát, és a telepítés sikeres lesz!
- Telepítés után indítsd el a programot. A programot az Alkalmazások mappában találod meg, és az ikonja alatt ezeket látod: [][][][]
- A billentyűzetet a legfelső opciónál lehet aktiválni, és válaszd ki a [][][][] sort.
- A billentyűzet kiosztáshoz léptess egyet jobbra a program tetején lévő nyíl segítségével.
Itt a két felső menüpontot állítsd a következőre: Hungarian Original by muveszur - Ezután kiléphetsz a programból, és a gyári billentyűzet helyett most már az új billentyűzet fog megjelenni!
AknFEP---->[][][][] |
Magyar bill.: Hungarian... |
Kérésre tudok módosítani a billentyűzeteken, vagy akár egy merőben más billentyűzetet is megalkothatunk!
A billentyűzet használata, ékezetek elérése:
Ékezetek gépeléséhez csak nyomjuk le a ékezet nélküli karaktert (pl "u") éscsúsztassuk el a megfelelő irányba az ujjunkat, például jobbra az "ű" betűhöz.
Ékezetek elérése |
Ugyan ilyen módon történik az összes ékezet elérése is, tehát:
- "á": "a"-t lefelé húzva
- "é": "e"-t lefelé húzva
- "í": "i"-t lefelé húzva
- "ú": "u"-t lefelé húzva
- "ü": "u"-t balra húzva
- "ű": "u"-t jobbra húzva
- "ó": "o"-t lefelé húzva
- "ö": "o"-t balra húzva
- "ő": "o"-t jobbra húzva
A különböző lapok között pedig úgy válthatunk, mint ahogyan a gyári billentyűzetben, teljesen azonos módon.
Funkciók elérése a kisbetűs lapról |
Funkciók elérése a Karakterek1 lapról |
A navigációs lapot pedig könnyedén elérhető a kis-és nagybetűs lapok "elhúzásával".
Csak csúsztasd végig a kezed a képernyőn és megjelenik a navigációs lap!
Csináltam egy videót is az angol verzióról:
Ha tetszett a munkám, vagy az eddigi munkám, és támogatni szeretnél, itt megteheted:
A továbbiakban még több újdonságot, új billentyűzetkiosztást fogok készíteni
Ha van ötleted, oszd meg velem!
FRISSÍTÉS
Román billentyűzetkiosztás
Kérésre elkészítettem az angol alappal rendelkező román billentyűzet, és hozzáadtam a speciális karaktereket is. Ezeknek a karaktereknek az elérése hasonló, mint a magyarnál, az alábbi képen szemléltetem:
A román billentyűzet tartalmazza az angol és a magyar kiosztást is (gondolva az erdélyi magyarokra)!
DayHand Input by muveszur román verzió letöltése:
DayHand Input by muveszur with romanian 1.02 Szignózatlan
DayHand Input by muveszur with romanian 1.02 Szignózott
A bejegyzés megosztása: